وبلاگ ما

وبلاگ ما

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران؛

بی سابقه بودن نمایشگاه مجازی کتاب در جهان

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: نمایشگاه مجازی کتاب یک رویداد جدید ملی است که با فروش همراه شده و این اتفاق برای اولین بار در جهان صورت رخ می دهد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: نمایشگاه مجازی کتاب یک رویداد جدید ملی است که با فروش همراه شده و این اتفاق برای اولین بار در جهان صورت رخ می دهد.

هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اظهار داشت: تا این لحظه شاهد هستیم شرایط نمایشگاه مجازی ساعت‌به‌ساعت رو به بهبود است.

وی افزود: تمام اختلالات به دست اندرکاران یادآوری شده و می‌شود و  آنها با تلاش خود سعی دارند شرایط را برای ناشران و مخاطبان به شرایط مطلوب برسانند.

حسن پور با بیان اینکه البته این اولین‌بار نیست که نمایشگاه کتاب در روزهای اول دچار اختلالاتی می‌شود حتی بعد از حدود سی سال برگزاری نمایشگاه فیزیکی بعضاً یکی دو روز اول حتی شاهد قطع دستگاه‌های پوز بانکی بودیم که البته آن هم پس از سی سال تجربه پسندیده نبود، گفت: گزارشاتی که مجریان از میزان فروش ارائه داده‌اند نشان می‌دهد با چه حجم کاری روبه رو هستند و مشکلات پیش آمده آن قدرها دور از ذهن نبوده لذا نه تنها منکر زحمات مجریان نیستیم و قسمت عمده‌ای از این مشکلات را به دلیل اجرای بار اول قابل هضم می‌دانیم بلکه به آنها خسته نباشید می‌گوییم.

رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران خاطرنشان کرد: در شرایطی هستیم که یک رویداد جدید ملی را تجربه می‌کنیم که با فروش همکارانمان در سایت‌ها‌یشان متفاوت است. بنابراین ضمن اینکه مصرانه پیگیر مطالبات صنف خود و مخاطبانشان هستیم و خواهیم بود.

از مجریان خواسته‌ایم گزارشی از حجم تراکنشات و فروش عناوین به مردم بدهند که ابعاد کار را بیشتر و بهتر متصور شویم. اما به نظر می‌رسد ارزیابی‌ها عملکرد و بر آورد را باید بعد از نمایشگاه و با داده‌های عینی و بررسی تمام مراحل و شرایط مشابه با کشورهای دیگر بررسی کرد و این را فراموش نکنیم برگزاری نمایشگاه مجازی که همراه با فروش باشد برای اولین‌بار در جهان صورت می پذیرد و همچنین فراموش نکنیم نمایشگاه مجازی مابه ازای نمایشگاه سی و سوم نبوده و تنها فضایی است که  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد کرد تا بحران نقدینگی ناشران را کمی بهبود بخشد.

وی گفت: بدیهی است این به معنای این نیست که نمایشگاه مجازی می‌تواند با اشکال برگزار شود، بلکه به این نکته توجه دارد که از یک رویداد جدید به اندازه خودش توقع داشته باشیم و اگر نقدی داریم با لحاظ تمامی حوزه‌هایش به شکل  علمی و منصفانه تبیین کنیم تا اگر دگر بار بخواهد تکرار شود روند رو به جلو داشته باشد.

رئیس اتحادیه ناشران در پایان گفت: ضمن اینکه مراحل پیچیده آینده را هم زیر نظر داریم مانند تحویل کتب فروش رفته توسط شرکت پست به خریداران که مهم است تحت الشعاع روزهای آغازین نمایشگاه قرار نگیرد و شرکت پست خود را برای تحویل و ارسال تعداد واقعی مرسوله‌ها آماده و تجهیز کرده باشد.

نظرات

ارسال نظر
برای ارسال نظر ابتدا باید عضو سایت شوید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد سایت شوید در غیر این صورت اینجا را کلیک کنید